News

Znów pobiegniemy dla pokoju!

Zupełnie nowe trasy i jeszcze więcej emocji podczas 5. edycji biegu ulicznego! Sportowe preludium finałowego koncertu z udziałem m.in. Scorpionsów rozpocznie się o g. 10:00 w sobotę, 24 czerwca.

Znów pobiegniemy dla pokoju!

Nie samą sztuką żyje człowiek – wychodząc z takiego założenia, jak co rok dajemy uczestnikom festiwalu szansę na sportową rywalizację lub po prostu aktywne spędzenie czasu pomiędzy koncertami światowych gwiazd muzyki.

5. edycja biegu zapowiada się jeszcze bardziej ekscytująco od poprzednich, za sprawą zmiany trasy zawodów – start i meta będą umieszczone tuż przy stadionie MOSiR, na którym odbywają się festiwalowe koncerty, a jeden z fragmentów – tzw. Odcinek Pamięci - będzie przebiegał obok Państwowego Muzeum Auschwitz Birkenau. Bieg stanie się tym samym symbolicznym łącznikiem pomiędzy tragiczną historią miasta, a jego teraźniejszością, nastawioną na zasypywanie podziałów i niesienie światu pokojowego przesłania LFO.

Bez zmian pozostają biegowe dystanse. Rodziny z dziećmi oraz rolkarze będą się ścigać na 2,5 km, wytrawni biegacze będą mieli do pokonania 5 km, zaś na prawdziwych twardzieli czeka trasa o długości 10 km. Wszystkie trasy mają atest PZLA, więc – nie zapominając o atrakcyjnych nagrodach dla zwycięzców – śmiało można atakować oficjalne lekkoatletyczne rekordy!

Bieg startuje o godz. 10:00, ale warto pojawić się na miejscu dużo wcześniej, by wziąć udział w rozgrzewce przeprowadzanej przez trenerkę gwiazd Adę Palkę, zamienić dwa słowa z mistrzem olimpijskim i zarazem ambasadorem biegu Robertem Korzeniowskim lub zrobić sobie selfie z jednym z celebrytów przygotowujących się do startu.

Bieg uliczny” to nie tylko ważny punkt festiwalowego programu, ale również jeden z najpopularniejszych biegów w południowej Polsce – frekwencja zwiększa się z roku na rok, a w 2016 r. na starcie zameldowało się ponad 1500 osób.

Nie zwlekaj! Już teraz zgłoś swój udział w biegu.

Partnerem głównym biegu jest Powiat Oświęcimski.