News

Wolnościowe kino oraz Peter J. Birch na TLFO 2017!

Pokazy filmów „Selma” i „Sugar Man” oraz koncert Petera J. Bircha – to elementy projektu „PRZYSTANEK: WOLNOŚĆ” zaplanowanego na 21 i 22 czerwca, nowej pozycji w programie Tauron Life Festival.

Wolnościowe kino oraz Peter J. Birch na TLFO 2017!

W każdej edycji TLFO festiwalu pojawia się zupełnie nowa pozycja uatrakcyjniająca jego program – tym razem jest to projekt „PRZYSTANEK: WOLNOŚĆ”, organizowany wspólnie z Planet Cinema.

Pierwszy film w ramach nowego projektu będzie można zobaczyć już w środę, 21 czerwca (godz. 18:00), w przeddzień oficjalnego startu TLFO 2017 – będzie to uhonorowany Oscarem obraz „Selma”, w reżyserii Avy DuVernay, oparty na życiu legendarnego bojownika o wolność i równouprawnienie, pastora Martina Luthera Kinga.

Drugim filmem będzie słynny „Sugar Man” Malika Bendjelloula – zaskakująca opowieść o potędze przypadku i roli szczęścia w ludzkim życiu, historia życia Sixto Rodrigueza, piosenkarza, któremu wróżono karierę większą niż Bobowi Dylanowi, a o którym przez wiele lat prawie nikt nie słyszał. Seans odbędzie się w czwartek, 22 czerwca, o godz. 18:00.

Tuż po zakończeniu „Sugar Mana” w Planet Cinema akustyczny koncert zagra Peter J. Birch – jeden z najciekawszych młodych artystów polskiej sceny indie. W swojej twórczości łączy elementy takich gatunków folk, rock, americana, alt-country czy blues. Ma na koncie trzy albumy, koncertuje z wielkim powodzeniem w Polsce i za granicą, m.in. na festiwalach Melodica (Niemcy), Sounds Of Bronkow (Niemcy) i Poke Festival (Słowacja).

Wstęp na oba seanse oraz koncert Petera J. Bircha jest darmowy – na podstawie zaproszeń do odebrania w kasach Planet Cinema, ul. Powstańców Śląskich 1 w Oświęcimiu. Widzowie będą mieli ponadto szansę wygrać bilety na koncerty tegorocznej edycji TLFO.