News

Kasia Kowalska i Lao Che na TLFO!

Jedna z najpopularniejszych polskich wokalistek oraz herosi alternatywnego rocka dołączają do grona gwiazd 8. edycji Life Festival Oświęcim! Kasia Kowalska zaśpiewa w sobotę, 24 czerwca, zaś Lao Che wystąpi na stadionie MOSiR-u dzień wcześniej.

Kasia Kowalska i Lao Che na TLFO!

Fot. Justyna Jaworska

„Prowadź mnie”, „Antidotum”, „Spowiedź”, To co dobre”… długo można by wymieniać tytuły przebojów, jakimi w trakcie ponaddwudziestoletniej kariery uraczyła swych fanów Kasia Kowalska. Seryjna kolekcjonerka złotych i platynowych płyt oraz wszelakich nagród muzycznych szturmem wdarła się na polską scenę muzyczną w 1994 r., wydając debiutancki album „Gemini”. Blisko ćwierć wieku później wciąż cieszy się uwielbieniem słuchaczy, o czym świadczy sukces nagranej w 2016 r. piosenki „Aya”. Jesienią 2017 r. ukaże się nowa, pierwsza od niemal dekady, studyjna płyta wokalistki.

Kowalska wraca na LFO po siedmiu latach – płocka grupa Lao Che zagra tutaj po raz pierwszy.

Lao Che

Fot. Marek Szwarc

Zespół założony w 1999 r. zyskał rozgłos dzięki wydanemu w 2005 r. koncepcyjnemu albumowi „Powstanie Warszawskie”, nawiązującemu tematyką do patriotycznego zrywu z czasów II wojny światowej. Kolejnymi płytami umacniał swą pozycję na scenie alternatywnego rocka, nie ustając w artystycznych poszukiwaniach, wychodzących często poza rockowe ramy. Intrygującej muzyce grupy towarzyszą zmuszające do myślenia teksty śpiewane przez Huberta "Spiętego" Dobaczewskiego. Ostatni, jak dotąd, album zespołu, zatytułowany „Dzieciom” ukazał się w 2015 r. i pokrył się platyną.