LIFE FESTIVAL OŚWIĘCIM / life / peace / music /
LIFE FESTIVAL OŚWIĘCIM
14-16.06 2018
Newsletter

News

Artystyczny start TLFO - relacja

Muzyka to rdzeń festiwalu, ale tegoroczną edycję rozpoczęły wydarzenia związane z innymi dziedzinami sztuki. Spotkaliśmy się wczoraj ze wspaniałymi artystami - przy okazji odsłonięcia muralu i podczas spektaklu. Zobaczcie, co się działo!

Fot. Konrad Kubuśka

Mural przy ul. Jagiełły 12 jest naprawdę imponujący, o czym możecie się sami przekonać. W czwartek przed godz. 19:00 jego autor, Jarosław Jaśnikowski, złożył na nim podpis, a później udzielił kilku wywiadów i chętnie pozował do zdjęć. Ceremonia była krótka, ale niezwykle przyjemna dla oka, a do samego dzieła wielokrotnie wracano w dyskusjach tego wieczoru.

Fot. Konrad Kubuśka

Po uroczystości przenieśliśmy się do OCK, by poznać zwycięzców konkursu na plakat pod hasłem "Człowiek i słowo". Młodzi laureaci postawili poprzeczkę wysoko - ich prace były niezwykle kreatywne i po prostu piękne. Oprócz nagród pieniężnych, zwycięzcy otrzymali również nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów festiwalu - firmę Tauron oraz Małopolskę. Co nas najbardziej cieszy i napawa dumą to fakt, że ta forma wyrażania pokojowej idei TLFO z roku na rok przybiera na sile - spływały do nas prace z całej Polski!

Fot. Mateusz Moskała

O 20:00 zaczął się najbardziej wyczekiwany punkt programu w OCK - spektakl "Bożyszcze Kobiet". Bilety sprzedały się co do jednego. Powiedzieć, że sala była wypełniona po brzegi, to mało - widzowie siedzieli na dołożonych krzesłach, a nawet stali na schodach, aby zobaczyć rewelacyjnych aktorów w akcji. Publiczność żywo reagowała na to, co działo się na scenie, raz po raz wybuchając śmiechem.Fot. Konrad Kubuśka

Wczorajszy dzień był naprawdę ekscytujący i wprawił wszystkich zebranych w szampański nastrój. Dziś emocji również nie zabraknie, bo czekają nas przecież występy Santany, Alvaro Solera, Blue Cafe, węgierskiej grupy Vera Jonas Experiment i zwycięzcy Life On Stage, zespołu Wiewiórka na Drzewie. Do zobaczenia pod sceną!

 

 
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury