LIFE FESTIVAL OŚWIĘCIM / life / peace / music /
LIFE FESTIVAL OŚWIĘCIM
14-16.06 2018
Newsletter

Biuro prasowe

Już dziś rusza Tauron Life Festival Oświęcim!

Podczas tego niezwykłego festiwalu czeka nas mnóstwo atrakcji: koncerty gigantów muzyki takich jak Santana, Europe czy The Stranglers, spektakl teatralny w gwiazdorskiej obsadzie, bieg uliczny, odsłonięcie muralu, działania edukacyjne uznanych organizacji, a przede wszystkim niepowtarzalny klimat!

Przed nami szalone trzy dni, ale przedsmak festiwalowej atmosfery mieli już okazję poczuć Ci, którzy wzięli udział w “Przystanku Wolność”. Od poniedziałku do środy w Planet Cinema odbywały się projekcje filmów poruszających temat wolności, a wisienką na torcie tych spotkań był kameralny koncert Limboskiego. Trudno o lepszą przygrywkę!

Dziś TLFO wystartuje oficjalnie podczas odsłonięcia muralu Jarosława Jaśnikowskiego. Dzieło “opowieściomalarza”, jak sam o sobie mówi, zdobi ścianę budynku Banku Pekao SA przy ul. Jagiełły 12. Zaraz potem centrum wydarzeń przeniesie się do Oświęcimskiego Centrum Kultury, gdzie zobaczymy Piotra Gąsowskiego, Hannę Śleszyńską, Annę Dereszowską i Annę Modrzejewską w komedii “Bożyszcze Kobiet”.

W piątek i sobotę spotkamy się z gwiazdami muzyki - szczęśliwcy, którym udało się wygrać w konkursie specjalne zaproszenie, spotkają się osobiście spotkanie z Santaną i Europe. Jest czego pozazdrościć, ale pod sceną też będzie gorąco. Zapewnił o tym Carlos Santana: “obiecuję, że przywieziemy do was bardzo wiele energii i damy z siebie wszystko” - powiedział gitarzysta w wywiadzie dla portalu Onet.

Wiele emocji wzbudzi także występ nieobliczalnych The Stranglers. Zapowiedź Jean-Jacques Burnela brzmi obiecująco: “pierwsze płyty są najważniejsze, więc nie zabraknie tamtych piosenek, ale prawdopodobnie zagramy też coś zupełnie premierowego”.

Podczas TLFO dużo będzie mocnych dźwięków, do czego w dużej mierze przyczyni się wyjątkowy projekt Punk Alive. W ramach tego koncertu na scenie pojawią się polskie legendy: m.in. Kazik, Darek Malejonek czy Tomasz Budzyński. Dużym zaskoczeniem może być zestawienie klasyków punk rocka z charakterem zaproszonych gości, w tym Ani Rusowicz i 100nka Orchestra. Największym fanom tego nurtu i tym, którzy pamiętają narodziny punka w Polsce przypadnie na pewno do gustu improwizowany pokój zbuntowanego nastolatka: plakaty, meblościanki, sprzęt z epoki (działający!), stanowiska odsłuchowe. Będzie to też miejsce spotkań z artystami Punk Alive.

Rockowe dźwięki to nie wszystko. Drugim motywem przewodnim TLFO będzie pozytywna energia! Tu prym wiodą L.U.C. i Rebel Babel, Blue Cafe oraz Alvaro Soler. Hiszpański artysta uwielbia polską publiczność, a idea TLFO jest mu bardzo bliska: “Nie zmienimy przeszłości, ale możemy celebrować życie. To bardzo pasuje do mojej muzyki” - twierdzi wokalista. Pozytywnym aspektem festiwalu będzie też możliwość odkrycia, nowych, fascynujących dźwięków - nie możecie przegapić koncertów Wiewiórki na Drzewie, węgierskiego zespołu Vera Jonas Experiment i izraelskiej wokalistki Totemo.

W przerwach między koncertami czas publiczności będzie umilał DJ ADHD. Przez cały festiwal będzie można porozmawiać z aktywistami wielu uznanych organizacji, takich jak Amnesty International czy Polska Akcja Humanitarna. A ci, którym bliska jest aktywność fizyczna, pobiegną w sobotni poranek ulicami Oświęcimia w ramach Run4Life. Pełny program festiwalu i informacje na temat wszystkich wydarzeń na stronie http://lifefestival.pl/.

Koncerty podczas Tauron Life Festival Oświęcim odbywają się na stadionie MOSiR, przy ul. Legionów. Można tam dotrzeć komunikacją miejską, BlaBlaCar albo własnym samochodem. W aplikacji festiwalowej (do pobrania na iOS i Android) można zaproponować innym wspólny przejazd lub skorzystać z czyjejś propozycji. Wykaz parkingów i inne praktyczne wskazówki znajdziecie na stronie: http://lifefestival.pl/pl/praktyczne-informacje.

 
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury