LIFE FESTIVAL OŚWIĘCIM / life / peace / music /
LIFE FESTIVAL OŚWIĘCIM
14-16.06 2018
Newsletter

Artyści na Life Festival Oświęcim

Europe

Zespół Europe powstał w 1979 roku z inicjatywy wokalisty, Joeya Tempesta. W skład grupy wchodzą również John Norum (gitara), Mic Michaeli (klawisze), John Leven (gitara basowa) oraz Ian Haugland (perkusja). Zespół działa z przerwami od niemal czterech dekad i w dalszym ciągu podbija serca zarówno młodych jak i starszych fanów rockowego brzmienia. Największe przeboje Europe to „Rock the Night”, „Carrie”, „Cherokee”, i oczywiście sztandarowy „The Final Countdown”, który szturmem zdobył pierwsze miejsca list przebojów na całym świecie.

Europe

Dwie pierwsze płyty, czyli „Europe” (1983) oraz „Wings of Tomorrow” (1984), nie odniosły znaczących sukcesów. Przełomem w karierze było wydanie w 1986 roku „The Final Countdown”, który stał się najpopularniejszym albumem zespołu. W przeciwieństwie do poprzednich wydawnictw, które miały cięższe brzmienie, tym razem artyści poszli w kierunku glam metalu i pop metalu. Krążek sprzedał się w nakładzie 8 milionów sztuk i znalazł się na listach TOP 10 w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. W 1988 roku ukazał się następny album „Out of This World” z przebojem „Superstitious”.

W 1992 roku zespół rozpadł się, a Tempest i Norum rozpoczęli kariery solowe. Po 12 latach, w 2004 roku nastąpiła reaktywacja grupy i od tamtego czasu Europe nie daje o sobie zapomnieć, nagrywając kolejne płyty i koncertując na całym świecie.

Na TLFO 2018 będziemy mieli okazję usłyszeć nowe utwory z wydanej 20 października 2017 roku płyty „Walk The Earth” oraz najbardziej znane przeboje muzyków ze Szwecji.

 
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury