Artyści na Life Festival Oświęcim

Czesław Śpiewa

Zespół Czesław Śpiewa to muzyczna armia Czesława Mozila, wspartego absolwentami Royal Danish Music Academy i Rhythmic Music Conservatory. Mają na koncie 15 nominacji i 3 statuetki „Fryderyków”, nagród polskiej branży muzycznej.

Czesław Śpiewa

Solo Act, Fot. Oskar Szramka

Pierwszy album grupy - „Debiut” (2008) - sprzedał się w nakładzie blisko 100 tysięcy egzemplarzy, a kolejny - „Pop” (2010) - pokrył się podwójną Platyną. Bardzo dobrze przyjęty przez krytyków muzycznych album „Księga Emigrantów. Tom I” (2014) zbliżył się do statusu Złotej Płyty, zaś obecnie zespół promuje nową płytę „Księga Emigrantów. Tom II” (2017), nagraną wspólnie z orkiestrą barokową Arte Dei Suonatori.

W koncertowym repertuarze Czesław Śpiewa, poza piosenkami z najnowszej płyty, znajdują się także przeboje z poprzednich krążków zespołu oraz kawałki pierwszego zespołu Czesława Mozila, Tesco Value. Muzycy zabierają słuchaczy w zwariowaną podróż do krainy finezyjnych dźwięków tanga, popu, folku i awangardy, używając przy tym szerokiej gamy instrumentów - szklane dzwoneczki, rozmaite dęciaki, akordeony i ukulele, to tylko kilka elementów spośród wielu trybików tej muzycznej machiny. Wszystko to wsparte jest przewrotną konferansjerką lidera, który z powodzeniem łączy bezpretensjonalny stand up z muzycznym rozmachem multiinstrumentalnego koncertu.